21 Jump Street - информации за криминал

John Williams 11-07-2023
John Williams

21 Jump Street започна како ТВ серија во 1987 година. Серијата се врти околу тајни полицајци со тинејџерски изглед кои истражуваат злосторства на места каде што може да се најдат тинејџери и глуми младиот Џони Деп.

Исто така види: Клинтон Дафи - Информации за криминал

21 Jump Street е комедија-акционен филм од 2012 година, базиран на истоимената телевизиска серија од 1980-тите. Филмот е режиран од Фил Лорд и Кристофер Милер, а главните улоги ги толкуваат Ченинг Тејтум и Џона Хил како Грег Џенко и Мортон Шмит, двајца полицајци кои се тајно како средношколци за да спречат ширење на нова дрога и да ги пронајдат луѓето одговорни за нејзината изглед. Тејтум и Хил служеа и како извршни продуценти за филмот.

Во јуни 2014 година, беше објавено продолжението, 22 Jump Street . Продолжението следи сличен формат на оригиналниот филм, иако 22 Jump Street се случува на измислен универзитет, Metropolitan City State College. Во продолжението, Грег Џенко и Мортон Шмит се враќаат за да го најдат добавувачот на дрога што убила студент.

Стока:

Исто така види: JonBenét Ramsey - Информации за криминал

21 Jump Street – 2012 Film

22 Jump Street – 2014 Film

21 Jump Street – ТВ серии

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.