Edge of Darkness - Информации за криминал

John Williams 24-06-2023
John Williams

Edge of Darkness е филм од 2010 година во кој глуми Мел Гибсон како Томас Крејвен, полицаец кој го истражува убиството на неговата ќерка. Во филмот играат и Реј Винстон и Дени Хјустон.

На почетокот, кога Ема Крејвен, ќерката на Томас, е застрелана и убиена во неговите раце, се чини дека целта на куршумот бил самиот Томас Крејвен. Сепак, Томас се сеќава дека Ема покажала некое необично однесување непосредно пред нејзината смрт; тие биле на пат кон болница откако Ема почнала да паничи без вистинска причина.

Исто така види: Роберт Гринлис Џуниор - Информации за криминал

Томас открива дека момчето на Ема Дејвид се плашело од компанија наречена Нортмур. Оваа компанија е местото каде што работеше Ема. Тие создаваа нуклеарно оружје со странски материјали. Томас потоа открива дека Ема била отруена.

Исто така види: Château d'If - Информации за криминал

Филмот е римејк на истоимената британска серија од 1985 година. Во оригиналната серија глумеше Боб Пек како главниот лик, Роналд Крејвен. Ема Крејвен ја играше Џоан Вели. Филмот беше номиниран за една награда од Австралискиот филмски институт и доби мешани критики.

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.