Кој лик од „OITNB“ сте вие? - Информации за криминал

John Williams 28-07-2023
John Williams

Ако сте биле затвореник во Федералниот затвор Личфилд, кој би бил? Откријте на кој лик од хит оригиналната серија на Нетфликс „Портокалово е новото црно“ најмногу личите, правејќи го нашиот ексклузивен квиз!

Исто така види: Ненси Дру книги - информации за криминал

Исто така види: Форензичка антропологија - информации за криминал

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.