Plaxico Burress - Информации за криминал

John Williams 08-07-2023
John Williams

Плаксико Бурес , роден на 12 август 1977 година, е професионален фудбалер кој ја започна својата кариера во 2000 година во Питсбург Стилерс. Сепак, тој го заработи својот срам додека играше за Њујорк Џајантс. Додека бил во ноќен клуб во 2008 година, тој случајно си пукал во ногата и не можел да игра на следниот натпревар. Тој беше хоспитализиран; подоцна беше откриено дека, поради неговиот статус на славна личност, болницата ја игнорирала процедурата и не ја известила полицијата за пукањето.

Полицијата била лута бидејќи Бурес нелегално поседувал оружје. НФЛ беше во врева обидувајќи се да открие што навистина се случило - дали имало тепачка во клубот? Полицијата не веруваше во тоа; немало пријави за тепачка во клубот пред да биде испукано оружјето. Навистина изгледаше случајно. Најлошиот дел од ова беше што Бурес неодамна потпиша договор за 35 милиони долари за пет години со Џајантс.

Исто така види: Бони & засилувач; Клајд - Информации за криминал

Во 2014 година, Бурес не беше потпишан за ниту еден тим, но се сметаше дека е многу желен да се врати во игра, и тоа јасно го кажа преку различни медиумски изјави.

Исто така види: Форензички фотограф - информации за криминал

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.