Познати убиства - информации за криминал

John Williams 14-07-2023
John Williams

Казна за убиство

Последни зборови на жртвите

Црни вдовици

 • Betty Lou Beets
 • The Black Вдовици од Ливерпул
 • Дајен Даунс
 • Џил Коит
 • Џуди Буеноано
 • Сузан Смит

Злогласни судења

 • Кејси Ентони
 • Лизи Борден
 • Леополд и Лоеб
 • Лари Насар
 • Мајкл Петерсон
 • <5 5>Скот Петерсон
 • О.Џ. Симпсон
 • Лидија Трублуд
 • Харви Вајнштајн
 • Тинкиот човек прободува
 • Сузан Рајт

Случаи за славни личности

Исто така види: Plaxico Burress - Информации за криминал
 • Џани Версаче
 • Џон Ленон
 • Марвин Геј
 • Никол Браун Симпсон
 • Шон Тејлор
 • Масакрот во Талиезин (Френк Лојд Рајт)

Познати случаи на убиства

Исто така види: Бебе лице Нелсон - информации за криминал
 • Адам Волш
 • Аманда Нокс
 • Андреа Јејтс
 • Убиството на црната Далија
 • Чарлс Менсон
 • Кристијан Лонго
 • Кристофер Дорнер
 • Дру Петерсон
 • Ерик и Лајл Менендез
 • Голден Стејт убиец
 • Џоди Аријас
 • Роберт Дурст
 • Сестра Кети Чесник & засилувач; Џојс Малечки

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.