Рицоли & засилувач; Острови - Информации за криминал

John Williams 02-10-2023
John Williams

Рицоли & засилувач; Острови е криминална драма што се емитува на мрежата ТНТ и во која глуми Енџи Хармон како полициски детектив Џејн Рицоли и Саша Александар како медицински испитувач Др. Острови Маура . Врз основа на најпродаваните романи напишани од Тес Геритсен, шоуто го разви Џенет Тамаро и се емитува од 2010 година.

Други ѕвезди од серијата ја вклучуваат Лорејн Брако како Анџела Рицоли, мајката на Џејн, со која има затегнати односи, Брус Мекгил како детектив Винс Корсак, Џордан Бриџис како братот на Џејн и Ли Томпсон Јанг како детективот Бери Фрост, кој оттогаш почина.

Двата главни лика на серијата, Рицоли и Ајлс, се добри пријатели кои работат исклучително добро заедно за да ги решат злосторствата за полицискиот оддел во Бостон и покрај нивните навидум поларни спротивни личности. Рицоли е тежок, детски, самоуверен и независен детектив - иако сè уште е прогонувана од нејзината блиска смрт средба со серискиот убиец Чарлс „Хирургот“ Хојт, кому му помогна да се стави зад решетки. Во меѓувреме, Маура Ајлс, која е форензичар и работи како главен лекарски преглед, работа што ја истакнува нејзината неверојатна интелигенција и нејзината социјална незгодност.

Рицоли & Isles заврши со седмата сезона и последната епизода беше емитувана на 5 септември 2016 година.

За да ја посетите веб-страницата на серијата, кликнете овде.

Исто така види: Форд круна Викторија - информации за криминал

За да дознаете повеќе заавторка Тес Геритсен, посетете ја нејзината веб-страница овде>

Исто така види: Убиството на Црна Далија - Информации за криминал

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.