Џастин Бибер - Информации за криминал

John Williams 14-08-2023
John Williams

Џастин Бибер е канадска поп ѕвезда која се прослави во 2010 година преку YouTube. Во последниве години, Џастин има акумулирано прилично големо криминално досие. Бибер имаше неколку судири со законот дури и пред неговото прво апсење во јануари 2014 година.

Исто така види: Желка - Информации за криминал

Во јануари 2013 година, Бибер беше фотографиран на забава во Мајами како пуши марихуана. Ова никогаш не доведе до кривична пријава, а тој јавно се извини за своите постапки во Saturday Night Live. Во март 2013 година, Џастин нападна папарацо во Лондон затоа што наводно извикувал навреди кон поп-ѕвездата. Овој напад, исто така, никогаш не доведе до никакви кривични пријави.

Следниот јануари, Џастин беше уапсен поради возење под дејство, возење со истечена дозвола и отпор при апсење додека се возеше во Мајами, Флорида. Извештајот за токсикологија откри дека нивото на алкохол во крвта на Бибер е под законската граница за возачите. Меѓутоа, бидејќи Бибер имал деветнаесет години во моментот на неговото апсење, тој сè уште пиел алкохол малолетник. Покрај тоа, марихуаната и Xanax беа присутни во системот на Бибер. Бибер беше ослободен од затвор следниот ден со обврзница од 2.500 долари. Подоцна, снимката од криглата на ѕвездата беше објавена во јавноста, прикажувајќи го Бибер како се насмевнува пред камерата. Оваа фотографија брзо стана интернет феномен. Следејќи го советот на неговиот адвокат, Бибер се изјасни за невин по сите обвиненија.

Помалку од една недела подоцна, Бибер беше обвинетсо напад на 28 јануари 2014 година за наводен напад на неговиот возач на лимузина додека бил во Торонто на 30 декември. На враќање во хотел, Бибер се скарал со својот возач, удирајќи го постојано по глава. Возачот потоа се навлекол, излегол од автомобилот и повикал полиција.

Помалку од еден месец подоцна, Бибер беше обвинет за убивање на куќата на неговите соседи во Лос Анџелес - чин на вандализам што резултираше со Отштета од 20.000 долари, што го прави кривично дело кривично дело. Надзорната камера на имотот на жртвата ги снимила постапките на Бибер и ја потврдила неговата вина. Поради честите заплетки со законот, Џастин Бибер стана познат повеќе по своето непромислено однесување отколку по музиката.

Исто така види: Сем Шепард - Информации за криминал

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.