Rae Carruth - Информации за криминал

John Williams 02-08-2023
John Williams

Синот на Сакраменто, Реј Карут, роден на 20 јануари 1974 година, беше голем примач за Каролина Пантерс. На 23-годишна возраст, тој потпишал четиригодишен договор за 3,7 милиони долари како стартен широк приемник. Во 1998 година, со само една сезона под појасот, го скрши стапалото. Во 1999 година, тој го истегна зглобот, а имаше гласини дека станува должник на Пантерите. Некогаш ветувачката кариера почна да се влошува. Реј Карут се состануваше слободно и по губењето на тужбата за татковство во 1997 година, беше посветена на плаќања за издршка на детето во износ поголем од 3.000 долари месечно. Тој, исто така, направи лоши финансиски инвестиции и заедно со неговите повреди и прашањата за неговиот иден потенцијал за заработка беа од голема загриженост. Во 2001 година, тој дознал дека неговата 24-годишна девојка, Шерика Адамс, е бремена со неговото второ дете.

Во понеделникот вечерта, 15 октомври 1999 година, Карут и Адамс ја поминале вечерта на состанок на филм театар во јужна Шарлот. Околу 12:30 часот следниот ден, додека се возела дома низ предградието од средната класа во Шарлот, Шерика Адамс, во осмиот месец од бременоста, била застрелана четири пати од автомобил што се движел покрај неа. Иако е застрелана четири пати и тешко ранета, таа успеала да го вози автомобилот на тревникот на приватен дом и да направи итен повик на телефонот од автомобилот. Таа го идентификуваше возачот на автомобилот што застана пред неа како Реј Карут.

Исто така види: Џејмс Патрик Булгер - Информации за криминал

Во Carolinas MedicalЦентар, машкото бебе на Адамс беше породено со итен царски рез и преживеа. Подоцна, додека умирала, Адамс дал изјава дека Карут и го блокирала автомобилот за да не може да избега од куршумите што ја убиле. Врз основа на нејзините белешки и други докази, полицијата го обвини Карут за убиство, заговор за убиство, пукање во зафатено возило и употреба на пиштол во обид да убие неродено дете.

По неговото апсење, Карут бил можеше да плати кауција од 3 милиони долари, под услов ако Шерика или Канцелар умреа, тој ќе се предаде. . Агентите на ФБИ го пронајдоа во багажникот на автомобилот на пријател во Вилдерсвил, ТН и го вратија во притвор.

Исто така, уапсен за вмешаност во злосторството беше Ван Брет Воткинс, вообичаен криминалец. Меѓу другите уапсени е Мајкл Кенеди, за кој се верува дека е возачот на автомобилот; и Стенли Абрахам, кој за време на пукотниците бил на совозачкото седиште во автомобилот. Одбраната тврдеше дека пукањето било резултат на зделка со дрога што Керут требало да ја финансира, но се откажала во последен момент. Обвинителите тврдеа дека Карут е таа што организирала Адамс да биде убиен затоа што не сакал да плаќа издршка.

Карут никогаш не зазеде став. Иако сведочеа над 25 лица наВо негово име, Карут беше прогласен за виновна за заговор за извршување убиство, пукање во зафатено возило и користење инструмент за уништување на неродено дете и беше осудена на 18-24 години затвор.

Исто така види: Скандал со емисиите на VW - информации за криминал

Денес, синот на Карут, Канцелар е живее среќно со неговата баба>

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.