Reno 911 - Информации за криминал

John Williams 02-10-2023
John Williams

Рено 911 беше комедија која се емитуваше на Comedy Central од 2003 до 2009 година. Шоуто беше создадено од Роберт Бен Гарант, Томас Ленон и Кери Кени-Силвер. Во него глумеа Гарант, Ленон, Кени-Силвер, Седрик Јарброу и мноштво други стрип икони. Премисата на серијата беше сатира на „Полицајци“ која се емитуваше на телевизија Фокс, давајќи ви поглед од зад сцената на измислената полициска станица со седиште во Рено.

Рено 911 е позната по своите политичка некоректност. Нивните теми се однесуваат на расата, злоупотребата на супстанции, сексуалната ориентација итн. Група полицајци се снимени додека излегуваат на повици. Понекогаш тие гледаат директно во камерата како да разговараат со публиката. Ако не сте внимателни, може да верувате дека она што се емитува е вистинско полициско шоу додека не се каже или направи нешто надвор од ѕидот. Во еден пример, еден човек се јавува во полиција за да каже дека не може да си дозволи да го спушти своето куче. Полицајците пристигнуваат да го видат кучето како лежи во дворот, а човекот неконтролирано плаче. Полицајците сочувствуваат со него, разговараат за тоа меѓу себе и се договориле да пукаат во кучето за да го извлечат од бедата. Веднаш штом се испука истрелот, убивајќи го кучето, вистинскиот сопственик на кучето истрчува викајќи и врескајќи. Човекот што го упатил повикот вели: „Ти реков да го држиш тоа куче надвор од мојот двор!“ додека полицајците се гледаат и бегаат.

Исто така види: Хил Стрит Блуз - Информации за криминал

Во октомври 2011 година се шпекулираше дека шоутоби се оживеал на Нетфликс. Главната причина за оживувањето на продуцентот беше затоа што тие продуцираа само 88 епизоди за време на нивната оригинална серија и би сакале да ја достигнат пресвртницата од 100 епизоди. Comedy Central има единствени права на шоуто и моментално не е вклучена во преговори. Емисијата е достапна на ДВД.

Филмот Reno 911! Мајами беше објавен на 27 февруари 2007 година. Филмот заработи 10,4 милиони и се рангираше на #4>

Исто така види: Студени случаи - информации за криминал

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.