Тод Колхеп - Информации за криминал

John Williams 17-08-2023
John Williams

Содржина

Тод Колхеп

Тод Колхеп Тод Колепе масовен убиец и сериски убиец од Спартанбург, Јужна Каролина, познат по тоа што застрела седум лица и држеше жена заробена во бродски контејнер на неговата имот.

Колхеп имал дисфункционално детство - Неговите родители се развеле кога тој бил млад, тој поминувал време со дедо навредлив и често се движел наоколу. Тој покажал насилно однесување како дете, кон животните и другите деца, а времето го поминувал во институт за ментално здравје. На четиринаесет години тој беше обвинет за киднапирање и сексуален напад и одлежа 14 години затвор. Кога беше ослободен во 2001 година, тој беше регистриран сексуален престапник. Тоа не го спречи да заработи две дипломи по компјутерски науки и бизнис и да стане успешен брокер за недвижнини.

Во 2016 година, Чарлс Карвер и Кала Браун беа исчезнати од Андерсон, Кометал два месеци пред иследниците да бидат можеше да ги следи локациите на нивните мобилни телефони до имотот на Колхеп од 95 хектари, каде што парот бил ангажиран да ја исчисти четката од неговата земја. На 3 ноември 2016 година, полицијата на округот Спартанбург го пронашла Кала Браун врзан за метален контејнер за транспорт на имотот на Колхеп. Кала сподели дека Чарлс бил застрелан три пати во градите и закопан во сина церада, а потоа била врзана со синџири во бродски контејнер 65 дена.

Исто така види: Sing Sing Prison - Информации за криминал

По фаќањето, Тод признал дека убил друга двојка, Џони Кокси иМеган Мекроу-Кокси, а полицијата подоцна ги открила нивните тела на неговиот имот. Тој на полицијата и рекол дека биле ангажирани да ги исчистат неговите имоти под кирија. Чарлс и Џони беа пронајдени со отстранети стапала, кои никогаш не беа пронајдени.

Тод, исто така, призна дека убил четири лица во Superbike Motorsports во 2003 година, што беше студен случај десет години. Во 2003 година, Тод застрела четворица вработени за помалку од една минута, тврдејќи дека тие го задевале за мотоцикл што го купил неколку месеци претходно.

Исто така види: Елиот Нес - Информации за криминал

Тод Колхеп се изјасни за виновен за сите сметки за киднапирање, сексуален напад и убиство и беше осуден на седум последователни доживотни затворски казни.

John Williams

Џон Вилијамс е искусен уметник, писател и уметнички едукатор. Тој ја стекна својата диплома за ликовни уметности на Институтот Прат во Њујорк, а подоцна ја продолжи својата магистерска диплома за ликовни уметности на Универзитетот Јеил. Повеќе од една деценија, тој предава уметност на ученици од сите возрасти во различни образовни услови. Вилијамс ги изложуваше своите уметнички дела во галерии низ Соединетите држави и доби неколку награди и грантови за неговата креативна работа. Покрај неговите уметнички определби, Вилијамс пишува и за теми поврзани со уметноста и предава работилници за историја и теорија на уметноста. Тој е страстен да ги охрабрува другите да се изразат преку уметност и верува дека секој има капацитет за креативност.